Fyraftensmøder 2025

Vi er klar med en lang række fyraftensmøder i 2025 til dig som medlem, hvor du får værktøjer, du kan bruge i egen praksis og være en del af et fagligt fællesskab med dine fynske kollegaer.
Arrangementer 2025

Vores fyraftensmøder er til dig, der er medlem af BUPL Fyn eller PLS. Her får du ny viden og inspiration til din pædagogiske praksis, og tilmelding til dem alle er åben.  

Forårets arrangementer er afholdt med stor deltagelse fra pædagoger og ledere. Her kan du se, hvilke fyraftensmøder, vi tilbyder i efteråret 2025. Alle arrangementer er gratis for medlemmer. 

Læs mere om de enkelte fyraftensmøder og tilmeld dig et eller flere af dem via disse links:

8. september: Webinar: Ældre mennesker med kognitive vanskeligheder ved Line Kirstine Hauptmann (bemærk tilmeldingen åbner på BUPL Midtvestjyllands side).

15. september: Flere sprog, flere muligheder – sproglig udvikling i dagtilbud ved Mette Skovdal

22. oktober: Flere nærværende øjeblikke med mentalisering ved Lykke Mie Riis Mau

17. november: Skab magiske øjeblikke i hverdagen ved Mathilde Ørts Ottosen 

Her kan du hente en oversigt over vores fyraftensmøder i hele 2025

Kontakt din lokale fagforening

Har du faglige spørgsmål om løn, arbejdsvilkår og overenskomster, skal du kontakte din lokale fagforening.