Bestyrelsen – BUPL Århus


Bestyrelsen i BUPL Århus består af 19 medlemmer + en repræsentant fra den lokale lederforening og to studerende.


Opdateret d. 15. februar 2021

Bestyrelsen i BUPL Århus mødes 13 gange i 2021

Møder i bestyrelsen
Bestyrelsen i BUPL Århus mødes 13 gange i 2021. Møderne er heldagsmøder og foregår, med enkelte undtagelser, i fagforeningens lokaler på Kystvejen 17.

Mødekalender for fagforeningsbestyrelsen (FB):

Fredag den 11. december 2020

2021:

Mandag den 11. januar
Mandag den 1. februar
Mandag den 15. marts
Mandag den 19. april
Mandag den 10. maj
Fredag den 4. juni

Mandag den 16. august
Mandag den 6. september
Mandag den 27. september
Fredag den 1. oktober, kort møde om eftermiddagen før generalforsamlingen
Mandag den 11. oktober
Torsdag den 25. – fredag den 26. november – bestyrelsesseminar
Fredag den 3. december

Kontakt BUPL Århus på aarhus@bupl.dk hvis du har spørgsmål i forbindelse med møderne.


Navne og kontaktoplysninger

Bestyrelsen består af 19 medlemmer samt suppleanter. Derudover er der to studerende og en repræsentant fra lederforeningens bestyrelse.

 Formand Marianne Gilbert Nielsen, mgn@bupl.dk

 Næstformand Helle Ebsen, hee@bupl.dk

 Faglig sekretær og kasserer Lars Møller, lrm@bupl.dk

 Hovedbestyrelsesmedlem Carin Weibull, clw@bupl.dk

 Hovedbestyrelsesmedlem Line Møller, lkm@bupl.dk

 Faglig sekretær Dorte Kyed Søndergaard, dks@bupl.dk

 Anette Højmark, ah.hjerk@mail.tele.dk

Helle Holmgaard Petersen

Lars Tønner Frandsen

 Jan Olesen, janxolesen@gmail.com

 Birthe Hedegaard Jensen, bhjen@aarhus.dk

 Rie Deibjerg Kristensen, riemidgaard@gmail.com

 Rikke Bech Schmidt, riksc@aarhus.dk

Simon Høgholm Westesen

 Beinta Abrahamsen

 Signe Jespersen

Helle Trasborg

 Karsten H. Horn

Sigurd Guldbrandsen

Ulf Groth Berntsen, Den lokale lederforening, ugb@bupl.dk

Rasmus Augustenborg, PLS

Nete Kofod Andreasen, PLS

Suppleanter
1. suppleant Sif Huusom Mogensen

2. suppleant Mie Bech Brun Nielsen

3. suppleant Anders Thode Illum Rasmussen


Kongresdelegationen er på 18 medlemmer. Der er 3 suppleanter.

1. Marianne Gilbert Nielsen Formand
2. Helle Ebsen Næstformand
3. Lars Møller Faglig sekretær og kasserer
4. Carin Weibull Hovedbestyrelsesmedlem
5. Line Møller Hovedbestyrelsesmedlem
6. Dorte Kyed Søndergaard Faglig sekretær
7. Jan Olesen
8. Rikke Bech Schmidt
9. Anette Højmark
10. Birthe Hedegaard Jensen
11. Rie Deibjerg Kristensen
12. Beinta Abrahamsen
13. Signe Jespersen
14. Helle Trasborg
15. Helle Holmgaard Petersen
16. Lars Tønner Frandsen
17. Simon Høgholm Westesen
18. Ulf Groth Berntsen Formand lokal lederforening

Suppleanter:
1. Sif Huusom Mogensen
2. Mie Bech Brun Nielsen
3. Anders Thode Illum Rasmussen